Εφημερίδες: Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα του Σαββάτου 23 Οκτωβρίου

Διαβάστε τι γράφουν σήμερα, Σάββατο 23 Οκτωβρίου (23/10), οι αθλητικές εφημερίδες της χώρας - Δείτε τα αθλητικά πρωτοσέλιδα.

«ΑΔΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ», είναι ο τίτλος στο ΦΩΣ.

Πικρή ήττα για τον Ολυμπιακό στη Μόσχα (88-82) από την ΤΣΣΚΑ. Σούπερ ξεκίνημα (12-23 στο 9’) στην πρώτη περίοδο, με την ομάδα να μη χάνει σουτ, αλλά πλήρωσε το κακό δεύτερο δεκάλεπτο (28-13), στο οποίο απουσίασε ο πολύτιμος Ντόρσεϊ - Εκπληκτική εμφάνιση από τον απολαυστικό Έλληνα ομογενή γκαρντ που έκανε ρεκόρ καριέρας με 32 πόντους και 7/10 τρίποντα.

ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ…

Δεν έχει κερδίσει ποτέ σε ντέρμπι αμέσως μετά από εκτός έδρας ευρωπαϊκό παιχνίδι ο Ολυμπιακός του ΜΑΡΤΙΝΣ - Έχει τρεις ισοπαλίες με πιο πρόσφατο το 0-0 με τον Παναθηναϊκό.

ΛΟΓΟΣ ΤΙΜΗΣ…

«Νίκη με ΠΑΟΚ» ήταν το σύνθημα που επικράτησε στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού μετά το τέλος του αγώνα με την Άιντραχτ - Ποδοσφαιριστές και τεχνικό επιτελείο άφησαν πίσω το ματς της Φρανκφούρτης και έστρεψαν την προσοχή τους στην αναμέτρηση με τους Θεσσαλονικείς.