Τσιτσιπάς - Ναδάλ 1-2: Ταύρος στο θρίλερ 195 λεπτών του Άμπου Ντάμπι (highlights)

Ο Ραφαέλ Ναδάλ νίκησε με ανατροπή 2-1 σετ τον Στέφανο Τσιτσιπά στον τελικό του τουρνουά του Αμπού Ντάμπι.

Μετά από συγκλονιστική μάχη που κράτησε 3 ώρες και 15 λεπτά ο Ράφα Ναδάλ νίκησε τον Στέφανο Τσιτσιπά με 2-1 σετ και κατέκτησε τον τίτλο στο (ανεπίσημο) τουρνουά που έγινε στο Άμπου Ντάμπι...

Τσιτσιπάς-Ναδάλ: Οι καλύτερες φάσεις (vids)

O αγώνας ήταν δραματικός και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι να διαμορφωθεί το 6-7 (3), 7-5, 7-6 (3) για τον Ισπανό, που κατέκτησε το Mubadala World Tennis Championship για 5η φορά στην καριέρα του.

Τσιτσιπάς - Τζόκοβιτς 2-1: Είναι πλέον ο κακός του «δαίμονας» και με ανατροπή! (highlights)

Ο Στέφανος ο οποίος στον ημιτελικό είχε αποκλείσει τον Νόβακ Τζόκοβιτς μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε το πρώτο σετ στο τάι-μπρέικ με 7-3 αφού στο 10ο γκέιμ έσωσε δυο σετ πόιντ.

Ο Ναδάλ όμως ανέβασε την απόδοσή του στη συνέχεια και πήρε το δεύτερο σετ με 7-5. Στο τρίτο σετ ο Ισπανός πήρε προβάδισμα με μπρέικ αλλά ο Τσιτσιπάς έφερε σε ισορροπία το σετ και οι δυο παίκτες έλυσαν τις διαφορές τους στο τάι μπρέικ, όπου ο Ισπανός εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Στέφανου και έφτασε στη νίκη.