Μουγκουρούθα - Σάκκαρη 2-0: Αποκλεισμός από το Qatar Total Open (highlights)

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε από τη Γκραμπίνε Μουγκουρούθα με 6-3, 6-1 και αποχαιρέτησε το Qatar Total Open.

Αντίο στο Qatar Total Open είπε η Μαρία Σάκκαρη μετά την ήττα με 6-3, 6-1 από τη Γκραμπίνε Μουγκουρούθα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια δεν είχε λύσεις απέναντι στην Ισπανίδα η οποία χρειάστηκε μία ώρα και έξι λεπτά για να πάρει την πρόκριση και να κλείσει μία θέση για τα ημιτελικά εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Βικτόρια Αζαρένκα.

Στο πρώτο σετ η Μουγκουρούθα προηγήθηκε με 2-1 και 3-1 αλλά η Σάκκαρη με μπρέικ ισοφάρισε σε 3-3. Με τον ίδιο τρόπο η Ισπανίδα απάντησε και στη συνέχεια έκανε το 1-0 στα σετ.

Στο δεύτερο με νέο μπρέικ η αντίπαλος της Σάκκαρη έκανε το 2-1 και στη συνέχεια με 3-1. Φανερά επηρεασμένη η Μαρία δεν μπόρεσε να αντιδράσει και δεχόμενη νέο μπρέικ γνώρισε την ήττα με 6-1.