Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός 12-16: Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Ολυμπιακός με ένα 10-4 στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης 16-12 στο Γουδή για την Α1 πόλο των ανδρών.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο οκτάλεπτο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-3 και στο ημίχρονο 8-6. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου έκανε την αντεπίθεσή της στο τρίτο οκτάλεπτο και με ένα 5-2 γύρισε το ματς και πέρασε μπροστά με 11-10. 5-2 και η τελευταία περίοδος υπέρ του Ολυμπιακού που πήρε μία μια ακόμη νίκη για την Α1 πόλο των ανδρών.

Είναι η δεύτερη στη β' φάση του πρωταθλήματος, μετά τη νίκη στην πρεμιέρα στον Λαιμό, με αντίπαλο τη Βουλιαγμένη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12-16

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 4-3, 2-5, 2-5

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 2, Γαρδίκας, Μόκκας 1, Γωνιωτάκης, Κίτσος, Γκουσάροφ 1, Χονδροκούκης, Βίσκοβιτς, Γούνας 6, Τσολακούδης, Σολανάκης 1, Δραγώνας, Τουρκομένης, Κότσκαρ 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Γραμματικός 1, Γκίλλας 1, Γενηδουνιάς 5, Φουντούλης 1, Γούβης, Δερβίσης 2, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 1, Κολόμβος 1, Χρυσοσπάθης 1, Φιλίποβιτς 2, Σύρμας, Μαθιόπουλος.