ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 2-1: Με πέναλτι και την ψυχή στο στόμα...

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα με ανατροπή και 2-1 επί της ΑΕΛ στην Τούμπα.

Η ομάδα του Λουτσέσκου πάγωσε όταν ο Νούνιτς άνοιξε το σκορ στο 39’ κι ενώ ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να νικήσει την αμυντική γραμμή της Λάρισας. Όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Πρίγιοβιτς κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Καρανίκα, ευστόχησε από τα άσπρη βούλα και έβαλε ξανά τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εγκαταστάθηκαν στην περιοχή της ΑΕΛ, επιτέθηκαν με κάθε τρόπο και οι δύο αλλαγές του Λουτσέσκου, οι Σάκχοφ και Άκπομ, μετά από τέσσερα λεπτά στον αγωνιστικό χώρο συνδυάστηκαν και πέτυχαν το γκολ της νίκης, στο οποίο ήταν αδύνατο να βρει απάντηση η Λάρισα με δέκα παίκτες στην Τούμπα.