Ατρόμητος-Άρης 4-2: Καθάρισε ο Κουλούρης

Ο Ατρόμητος με πρωταγωνιστή τον Κουλούρη επέστρεψε στις νίκες συντρίβοντας τον Άρη με 4-2 στο Περιστέρι

O πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος σημείωσε δυο γκολ και έδωσε μια ασίστ σε ένα ματς που είχε τρελή εξέλιξη στο τελευταίο 5λεπτο. Ο Άρης μείωσε στο 89΄ με τον Κωνσταντινίδη σε 2-1, ο Κουλούρης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 3-1, ο Διαμαντόπουλος στο αμέσως επόμενο το 3-2 και στο φινάλε ο Ενσικουλού το τελικό 4-2.

Με τη νίκη αυτή ο Ατρόμητος σκαρφάλωσε ξανά στη 2η θέση ενώ ο Σάββας Παντελίδης βίωσε άλλη μια επώδυνη ήττα στο ίδιο γήπεδο μετά από εκείνη όταν ήταν προπονητής στον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με τον Σάκιτς στο 16΄. Ο Άρης ήταν ανύπαρκτος στα πρώτα 30 λεπτά του ματς. Το β' μέρος ξεκίνησε με μία ατυχία για τους Περιστεριώτες μιας και έχασαν τον "εγκέφαλό" τους, τον Μάντσον από τραυματισμό!

Στο 55' ο Άρης κέρδισε πέναλτι όταν ο Μπουσούλαζιτς ανέτρεψε τον Μαβράι αλλά ο Μέγιερι το απέκρουσε! Για να φτάσουμε στο φινάλε του ματς που υπήρξε δραματικό...