Oυντινέζε - Μίλαν 2-3: Με διπλή ανατροπή και Οκαφόρ στο 94' η Μίλαν πέρασε από το Φρίουλι!

Ένα γκολ γκολ του Ελβετού Οκαφόρ στο 94ο λεπτό επέτρεψε στην Μίλαν που έχανε ως το 83' να φύγει με τρίποντο από το Φρίουλι, κόντρα στην Ουντινέζε με σκορ 3-2 που ήρθε μετά από δύο ανατροπές!

Με άδεια χέρια έφευγε ως το 83ο λεπτό η Μίλαν από το Φρίουλι, αλλά 11 λεπτά αργότερα εξασφάλισε όλο το ματς κόντρα στην Oυντινέζε με το χορταστικό 3-2!

Η αναμέτρηση που ξεκίνησε επεισοδιακά -με τη διακοπή του λόγω ρατσιστικών επιθέσεων στον γκολκίπερ της Μίλαν Μενιάν- δεν θα μπορούσε να τελειώσει διαφορετικά.

Οι «ροσονέρι» προηγήθηκαν με τον Λόφτους Τσικ, αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκαν από τον Σάμαρτζιτς (42'), αλλά βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ με το τέρμα του Θοβέν (62').

Ωστόσο ο Γιόβιτς ισοφάρισε ξανά (83') και ο Ελβετός Οκαφόρ «χτύπησε» με ακρίβεια ρολογιού της πατρίδας του στο 94' για την 4η σερί νίκη στο πρωτάθλημα της ομάδας του Μιλάνου που ήρθε μετά από ανατροπή στην ανατροπή!

Αντίθετα οι «φριούλανι» με έναν πόντο σε τρεις αγωνιστικές είναι μόλις στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη.