Βικτόρια Κολωνίας - Αστέρας Τρίπολης 1-2: Νίκη των Αρκάδων στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Μεταξά

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 της Βικτόρια Κολωνίας σε φιλικό παιχνίδι στη Γερμανία, στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Ηρακλή Μεταξά.

Με νίκη ξεκίνησε ο Ηρακλής Μεταξάς τη «θητεία» του στην τεχνική ηγεσία του Αστέρα Τρίπολης.

Στο ανεπίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας, οι Αρκάδες κέρδισαν 2-1 τη Βικτόρια Κολωνίας στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας στη Γερμανία.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 13’ με το τέρμα που σημείωσε ο Κανελλόπουλος μετά από εκτέλεση φάουλ του Σονί, αλλά στο 38’ ήρθε η ισοφάριση από τον Φίλιπ (1-1). Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε τελικά στο 78’ ο Αλί Μπαμπά, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ελληνική ομάδα.

Ο Αστέρας παρατάχθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τους Τσιφτσής, Καρμόνα, Άλβαρες, Βαλιέντε, Καστάνιο, Κανελλόπουλος, Μουνάφο, Σίτο, Γκαρντάφσκι, Ριέρα, Σονί.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι Ν. Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Τασουλής, Αλάγκμπε, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας (80' Σανταφέ), Στάνκο, Αλί Μπαμπά, Τιλίκα, Καπίγια (77' Γ. Παπαδόπουλος), Μπενίτο.