Έλτσε - Ατρόμητος 6-1: Συντριβή για τους Περιστεριώτες

Βαριά φιλική ήττα γνώρισε με 6-1 από την Έλτσε ο Ατρόμητος

Έλτσε - Ατρόμητος 6-1:   Συντριβή για τους Περιστεριώτες

Με αρνητικό πρόσημο ξεκίνησαν οι φιλικές υποχρεώσεις του Ατρόμητου στην Ισπανία. Η ομάδα του Περιστερίου ηττήθηκε με 6-1 από την Έλτσε. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Καρίγιο έκανε το 1-0 από την άσπρη βούλα. Στο 36' ο Κουλούρης φλέρταρε με την ισοφάριση αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Κιβρακίδης σημείωσε αυτογκόλ για το 2-0, ενώ ο Μπογιέ έγραψε στη συνέχεια το 3-0. Στο 65ο λεπτό και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Ατρόμητος σημείωσε δεύτερο αυτογκόλ, αυτή τη φορά με δράστη τον Τομάσεβιτς.

Ο Κωτσόπουλος με εκτέλεση πέναλτι μείωσε για τους Περιστεριώτες σε 4-1, ωστόσο η Έλτσε βρήκε άλλα δύο γκολ χάρη στους Πιάτι και Μπογιέ.

Οι συνθέσεις του Ατρόμητου:

Α' Ημίχρονο: Μανδάς, Γκαλβάο (16' Μαυρομμάτης), Στρούγγης, Βασιλαντωνόπουλος, Αθανασίου, Οικονομίδης, Σάλομο, Μουνίθ, Μπετινέλι, Τζαβίδας, Κουλούρης.

Β' Ημίχρονο: Μανδάς, Τριμμάτης, Κιβρακίδης, Καρτάλης, Χατζηισαΐας, Σάνι, Νάτσος, Πισάνο, Τομάσεβιτς, Κωτσόπουλος, Τσακίρης, Μπουλάρι.