Ο Μιχάι για τη νίκη επί της Σαρλερουά (vid)

Ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Ενέα Μιχάι μίλησε για τη νίκη επί της Σαρλερουά στον φιλικό αγώνα του Σαββάτου (17/7).

Για τη νίκη του ΠΑΟΚ στην φιλική αναμέτρηση απέναντι στην Σαρλερουά, αλλά και την εικόνα που παρουσίασαν οι παίκτες της ομάδας της Θεσσαλονίκης μίλησε ο Ενέα Μιχάι, μετά το τέλος του αγώνα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Ενέα Μιχάι:

«Παίξαμε απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, έτοιμη ομάδα που σε μια εβδομάδα ξεκινάει τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Θεωρώ ότι είχαμε καλή απόδοση και στα δύο ημίχρονα. Η μόνη διαφορά είναι ότι στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες που είχαμε.

ΠΑΟΚ - Σαρλερουά 2-0: Βελτιωμένος με «σεφτέ» Ολιβέιρα

Είναι ένα πολύ καλό τεστ για εμάς απέναντι σε μια καλή ομάδα. Συνεχίζουμε την δουλειά μας, σίγουρα υπάρχει κούραση από τις διπλές προπονήσεις, αλλά προσπαθούμε να αφομοιώσουμε αυτά που ζητάει ο προπονητής μας και να τα εφαρμόσουμε στο γήπεδο».

Ο ΠΑΟΚ θυμίζουμε πως επικράτησε 2-0 της Σαρλερουρά στο δεύτερο του φιλικό ματς στην Ολλανδία με το πρώτο – έστω και ανεπίσημο – γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα με τη φανέλα της ομάδας της Θεσσαλονίκης. Ο Μουργκ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο τέλος για τον ΠΑΟΚ.