Ολυμπιακός - Λαμία 3-0: Όλα τα γκολ (vid)

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στον αγώνα με τη Λαμία χάρη σε γκολ του Μπρούμα και στη συνέχεια ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το 2-0. Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί προτού καν λήξει το πρώτο ημίχρονο σκόραρε και το 3-0.

Μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός προηγήθηκε κόντρα στη Λαμία για την 25η αγωνιστική της Super League 1.

LIVE: Ολυμπιακός - Λαμία (15:00)

Ο Μπουχαλάκης έκλεψε την μπάλα, ο Βαλμπουενά που βρέθηκε στην περιοχή έγινε κάτοχός της και έδωσε πίσω στον Φορτούνη, εκείνος με τη σειρά του στον Μπρούμα που από το ύψος της περιοχής με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ολυμπιακός-Λαμία 3-0: Το τέλειωσε νωρίς και μετά σκέφτηκε την Άρσεναλ

Δύο λεπτά μετά ο Φορτούνης πέτυχε ένα από τα πιο εύκολα γκολ της καριέρας του με πλασέ ουσιαστικά σε κενή εστία για το 2-0.

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί «καθάρισε» οριστικά τον αγώνα, καθώς με εντυπωσιακή κεφαλιά μετά από σέντρα του Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ από αριστερά σημείωσε το 3-0.