Super League 2: Συγκάτοικοι στην τρίτη θέση Λεβαδειακός και Χανιά (βαθμολογία, highlights)

Στο 0-0 έμειναν Λεβαδειακός και Χανιά στη Βοιωτία για την 20ή αγωνιστική της Super League 2.

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας συγκατοικούν Λεβαδειακός και Χανιά μετά τη μεταξύ τους λευκή ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων με τον Πολέτο στο 13' να μην προλαβαίνει τη σέντρα του Συμελίδη.

Δύο λεπτά μετά η ομάδα της Βοιωτίας διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι του Γρομητσάρη πάνω στον Βήχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση από πλευράς Λεβαδειακού συνεχίστηκε με τον Ιωννίδη να νικιέται από τον Κουτζαβασίλη.

Έξι λεπτά πριν το τέλος οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή ευκαιρία σε σουτ του Βασιλείου.

Το προφίλ της 20ής αγωνιστικής:

Παρασκευή (6/3)

Πλατανιάς - Καραϊσκάκης 1-0 (86' Λουκίνας)

Κυριακή (8/3)

Λεβαδειακός - Χανιά 0-0

ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα 4-1 (19′ πεν., 75' Παμλίδης, 38' Ελευθεριάδης, 42' Κριζμάν – 40' Ντε Βίντερ)