Απόλλων Σμύρνης - Παναχαϊκή 3-1: «Πετάει» και στα φιλικά

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε σε  φιλικό παιχνίδι την Παναχαϊκή με σκορ 3-1 πιστοποιώντας έτσι την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται.

Ο Απόλλων Σμύρνης παρά τη διακοπή του πρωταθλήματος της Super League 2 πιστοποίησε σε ακόμα ένα παιχνίδι (κι ας ήτανε και φιλικό) την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επικράτησε στη Ριζούπολη της Παναχαϊκής με 3-1 δείχνοντας για ακόμα μια φορά πολύ καλό πρόσωπο.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με γκολ του Βάρκα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Σιατραβάνη λίγο πριν λήξει το ημίχρονο, συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό. Ο Απόλλων πήρε εκ νέου το προβάδισμα με σκόρερ τον Βουό στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης και «καθάρισε» το ματς με τον Γιαννίτσαρη να διαμορφώνει στο τέλος το τελικό 3-1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος (60’ Χουάντερον), Κυριακίδης (60’ Παυλίδης), Χουχούμης (60’ Βιτλής), Κύργιας (60’ Βαφέας), Λαρέα (60’ Ζησόπουλος), Πατράλης (60’ Λαγός), Αγροδήμος (79’ Ρώσση), Βάρκας (60’ Γιαννιτσάνης), Ιριτιέρ (60’ Καραγκούνης), Μπεντινέλι (60’ Μπλάζιτς), Μαρκόσφκι (46’ Βουό).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Μάρκο Τζοβάνοβιτς): Ατανάτσκοβιτς, Παταπής (79’ Λιμάτσι), Κοτσώνης, Ιντζόγλου, Βασιλικόπουλος (61’ Σταμόπουλος), Ιμεράι, Σιατραβάνης, Αντωνακόπουλος (61’ Μωραΐτης), Μουστακόπουλος (90’ λ.τρ. Σταυρόπουλος), Λινάρδος (87’ Βαρσαμίδης), Μασούρας (46’ Πατρώνης).