Ποδόσφαιρο Γυναικών: Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α και Β Εθνική

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες για την Α΄και τη Β΄στο ποδόσφαιρο γυναικών. 

Ποδόσφαιρο Γυναικών: Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α και Β Εθνική

Επιμέλεια: Ηλίας Σχορτσανίτης

Ποδόσφαιρο Γυναικών Α’ Εθνική

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Άρη Θ. με 5-0 και ο ''Δικέφαλος του Βορρά'' παραμένει πρώτος και αήττητος , έχοντας μάλιστα και καλύτερο συντελεστή τερμάτων(26-0).

Ο Ατρόμητος Αθηνών επιβλήθηκε με 1-0 επί της ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας και το γυναικείο ποδοσφαιρικό συγκρότημα της Καλομοίρας Κοντομίχη βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.

ΑΕΛ 1964 και ΑΟ Τρίκαλα 2011 ''κόλλησαν'' στο μηδέν στο γειτονικό θεσσαλικό ντέρμπι, ενώ ο ΟΦΗ πήρε ''βαθιά βαθμολογική ανάσα'' μετά το ''τρίποντο'' που κατέκτησε εκτός έδρας επί των Ελπίδων Καρδίτσας(1-3).

Οι Αβαντίδες Χαλκίδας γεύτηκαν τη χαρά της νίκης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου, ενώ στα Γιάννενα διεξήχθη ματς ''γκραν γκινιόλ'' ανάμεσα στην τοπική ομώνυμη ομάδα και το Μεσολόγγι 2008 που βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες(2-2).

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

ΑΕΛ 1964-ΑΟ Τρίκαλα 2011: 0-0

Ελπίδες Καρδίτσας-ΟΦΗ: 1-3

(Μπάσκα, Κυδωνάκη 2,Τριβυζάκη)

ΠΑΟΚ-Άρης Θ.: 5-0

(Πούλιου,Βαρδαλή,Μήτκου,Δημητρίου,Κακαμπούκη)

Αβαντίδες Χαλκίδας-Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου: 2-1

(Χριστοφορίδη,Νεοφύτου-Κωνσταντοπούλου)

ΠΑΣ Γιάννενα-Μεσολόγγι 2008: 2-2

(πεν.Καραγιαννίδου,αυτογκολ-Βρανά-Τριανταφύλλου,Γιαννακά)

Ατρόμητος Αθηνών-ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας: 1-0

(Σάλκουνιτς)

Βαθμολογία

1.ΠΑΟΚ 15 (26-0)
2.Ατρόμητος Αθηνών 13 (7-2)
3.Άρης Θ. 10 (12-7)
4.Αβαντίδες Χαλκίδας 8 (10-11)
5.ΑΟ Τρίκαλα 2011 7 (6-5)
6.Μεσολόγγι 2008 7 (8-7)
7.Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 6 (6-11)
8.ΟΦΗ 6 (7-9)
9.Ελπίδες Καρδίτσας 4 (4-9)
10.ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας 3 (7-13)
11.ΑΕΛ 1964 3 (2-12)
12.ΠΑΣ Γιάννενα 2 (5-14)

Επόμενη αγωνιστική:

Ελπίδες Καρδίτσας-Ατρόμητος Αθηνών

ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας-ΠΑΣ Γιάννενα

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ, Μεσολόγγι 2008-ΑΕΛ 1964

Άρης Θ.-Αβαντίδες Χαλκίδας

ΑΟ Τρίκαλα 2011-Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου

Ποδόσφαιρο Γυναικών Β’ Εθνική

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα:

Βασίλισσα Θράκης-Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας :1-3

(Κυριαζίδου-Μουρατίδου,Κιουτάχιαλη,Μπαξεβάνου)

ΑΟ Κιλκισιακός-Πανσερραική :1-2

(Βασιλειάδου-Ρωμανίδου,Γεωργιάδου)

Αετοί Θεσσαλονίκης 2015-Νέες Τρικάλων:0-3

(Κωστοπούλου,Στεργιούλη,Μπουκουβάλα)

Νεφέλες Κατερίνης-Δόξα Δράμας 2016:1-8

(Τριγωντζή,Κασαπίδου,Παπαδοπούλου,Κατσιγιάννη,Κοσκερίδου,Μποικάνη,2ΒερβερίδουΤσιντζόγλου)

Βαθμολογία

1.Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 12 (22-3)
2.ΓΠΟ Καστοριάς 12 (16-3)
3.Δόξα Δράμας 2016 10 (19-2)
4.Νέες Τρικάλων 7 (11-4)
5.Βασίλισσα Θράκης 6 (7-8)
6.Πανσερραική 4 (4-10)
7.ΑΟ Κιλκισιακός 3 (6-9)
8.Νεφέλες Κατερίνης 3 (6-17)
9.Ροδόπη 87' 1 (1-15)
10.Αετοί Θεσσαλονίκης 0 (2-23)

Επόμενη αγωνιστική:

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας-Δόξα Δράμας 2016

ΝέεςΤρικάλων-Βασίλισσα Θράκης

Ροδόπη 87'-Αετοί Θεσσαλονίκης 2015

ΑΟ Κιλκισιακός-ΓΠΟ Καστοριάς

Πανσερραική-Νεφέλες Κατερίνης

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα:

Δόξα Πηγαδακίων Ζακύνθου-Αμαζόνες Κορινθίας :3-0

(2Αντιόχου,Βουτσινά)

Εθνικός Καλαμάτας-Άρης Κορίνθου:1-3

(Πουλακίδα-Μιχαλοπούλου,Παπαγεωργίου,Γαλάνη)

Φείδων Άργους-Καρυάτιδες Σπάρτης:0-1

(Λαμπράκη)

Ίκαρος Πετρωτού Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλέικων :3-0

(Τζουρά,Κυριάκου,Καρφάκη)

Βαθμολογία

1.Καρυάτιδες Σπάρτης 12 (10-2)
2.Φείδων Άργους 9 (10-5)
3.Ίκαρος Πετρωτού Πατρών 7 (10-6)
4.Άρης Κορίνθου 7 (10-12)
5.Εθνικός Καλαμάτας 6 (4-7)
6.Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 3 (7-8)
7.Δόξα Πηγαδακίων Ζακύνθου 3 (3-8)
8.Αμαζόνες Κορινθίας 0 (0-10)

Επόμενη αγωνιστική:

Άρης Κορίνθου-Καρυάτιδες Σπάρτης

Αμαζόνες Κορινθίας-Φείδων Άργους

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων-Εθνικός Καλαμάτας

Δόξα Πηγαδακίων Ζακύνθου-Ίκαρος Πετρωτού Πατρών

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα:

ΑΟ Ιάσων Ιλίου-Νέες Ατρόμητου :1-2

(Μπαντή-2Κοπέλου)

Πήγασος Θριασίου-ΑΟ Παμπαιανικός :5-0

(2Κεσίδου,2Παβάλ,Γαβαλά)

Νέος Αστέρας Ρεθύμνου-Γ.Σ.Εργοτέλης :0-0

Νέες Δραπετσώνας-ΑΟ Χανιά:0-2

(Κασωμένου,Νιαυραδάκη)

Βαθμολογία:

1.Νέος Αστέρας Ρεθύμνου 10 (18-2)
2.ΑΟ Πήγασος Θριασίου 2012 9 (14-8)
3.Γ.Σ.Εργοτέλης 6 (8-0)
4.Νέες Ατρόμητου 6 (8-8)
5.ΑΟ Παμπαιανικός 4 (8-6)
6.ΑΟ Χανιά 4 (4-16)
7.ΑΟ Ιάσων Ιλίου 2 (3-6)
8.Νέες Δραπετσώνας 0 (1-18)

Επόμενη αγωνιστική:

ΑΟ Χανιά-ΑΟ Παμπαιανικός

Γ.Σ.Εργοτέλης-Νέες Δραπετσώνας,

Νέες Ατρόμητου-ΑΟ Πήγασος Θριασίου

ΑΟ Ιάσων Ιλίου-Νέος Αστέρας Ρεθύμνου

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα:

Σταυρός Καλυθιών Ρόδου-ΑΟ Αγίας Παρασκευής:0-7

(Τικοπούλου,2Πρίφτη,Χριστοδούλου,Δούλη,Μπριασούλη,Μιχαλοπούλου)

Ιάλυσος L.F.C.-Αθηναική Αγίου Δημητρίου:1-0

(Τσικούρη)

Λεοντικός Κηφισιάς-ΑΟ Βριλησσίων:4-1

(Ποντικοπούλου,Γιαννούτσου,Σαββοπούλου,Θεοδωράκη-Nagel)

ΑΣ Βόλος 2004-Ολυμπιάδα Υμηττού:0-3

(2Τοπαλίδη,Κοκμοτού)

Βαθμολογία

1.ΑΟ Αγίας Παρασκευής 12 (13-0)
2.Ολυμπιάδα Υμηττού 9 (13-1)
3.Αθηναική Αγίου Δημητρίου 6 (9-5)
4.Λεοντικός Κηφισιάς 6 (8-8)
5.ΑΟ Βριλησσίων 6 (5-12)
6.ΑΣ Βόλος 2004 4 (5-8)
7.Ιάλυσος L.F.C. 4 (2-4)
8.Σταυρός Καλυθιών Ρόδου 0 (0-17)

Επόμενη αγωνιστική:

Αθηναική Αγίου Δημητρίου-ΑΟ Αγίας Παρασκευής

ΑΟ Βριλησσίων-Σταυρός Καλυθιών Ρόδου

Ολυμπιάδα Υμηττού-Ιάλυσος L.F.C.

Λεοντικός Κηφισιάς-ΑΣ Βόλος 2004

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας