Μουντιάλ 2022: Προέβλεψε σωστά το 2-1 της Σαουδικής Αραβίας και κέρδισε 1.600 λίρες!

Την ήττα-σοκ της Αργεντινής από την Σαουδική Αραβία προέβλεψε ένας παίκτης, όπως έκανε γνωστό η βρετανική εταιρεία στοιχημάτων Williams Hill, τονίζοντας ότι κέρδισε 1.600 λίρες, αφού στοιχημάτισε 20 λίρες στο σκορ με απόδοση 80-1.

«Ήταν σίγουρα μια καλή αρχή στο Παγκόσμιο Κύπελλο για αυτόν», δήλωσε ο εκπρόσωπος της Hill's. Λι Φελπς.

Ο παίκτης θα μπορούσε να είχε κερδίσει περισσότερα εάν έβαζε το στοίχημά του στο ημίχρονο, όταν έδινε 199-1 για τη νίκη της Σαουδικής Αραβίας μετά από μια κυρίαρχη εμφάνιση της Αργεντινής και του Μέσι που σκόραρε από το σημείο του πέναλτι στο 10ο λεπτό.

«Η ήττα-σοκ οδήγησε την Αργεντινή να πηγαίνει στο 15/2 για να κερδίσει το τουρνουά, και στο 6/4 για να κερδίσει τον όμιλο, έχοντας απόδοση 2/5 πριν από την έναρξη», είπε ο Φελπς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ