Γ' Εθνική: Πήρε το ντέρμπι η Καλλιθέα, 1-0 τη Θύελλα Καμαρίου (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

Διαβάστε αναλυτικά τι έγινε στα κυριακάτικα (3/11) παιχνίδια των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής, όπως και όλες τις βαθμολογίες.

Γ' Εθνική: Πήρε το ντέρμπι η Καλλιθέα, 1-0 τη Θύελλα Καμαρίου (αποτελέσματα, βαθμολογίες)

Η ταυτότητα της 7ης αγωνιστικής (9ης στον 2ο όμιλο), οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Αβάτου - Κιλκισιακός 2-0
Αετός Ορφανού - Δόξα Θεολόγου 2-0
Ορφέας Ξάνθης - Πανδραμαϊκός 0-2
Νέστος Χρυσούπολης - Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0
Απόλλων Παραλιμνίου - Ηρακλής Ζυγού 1-0
Πανσερραϊκός - Κεραυνός Πέρνης 5-3
Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού, Πανδραμαϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου, Ηρακλής Ζυγού – Άρης Αβάτου, Δόξα Θεολόγου – Νέστος Χρυσούπολης, Δόξα Κάτω Καμήλας – Πανσερραϊκός, Κιλκισιακός – Ένωση Αλεξανδρούπολης Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νέστος Χρυσούπ. 18 (17 - 6)
2. Πανδραμαϊκός 16 (15 - 3)
3. Πανσερραϊκός 15 (13 - 6)
4. Αετός Ορφ. 14 (14 - 8)
5. Απόλλων Παραλ. 11 (7 - 3)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 10 (12 - 12)
7. Άρης Αβάτου 8 (8 - 7)
8. Κεραυνός Πέρν. 8 (12 - 15)
9. Ηρακλής Ζυγ. 4 (4 - 7)
10. Κιλκισιακός 4 (2 - 12)
11. Ορφέας Ξάνθης 4 (3 - 9)
12. Ένωση Αλεξ. 4 (5 - 12)
13. Δόξα Θεολ. 1 (1 - 13)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σειρήνα - Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α. α.
Αγροτικός Αστέρας - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α. α.
Εδεσσαϊκός - Αστραπή Μεσοποταμίας 2-0
Ν. Καλλικράτεια - Θερμαϊκός 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας - Νίκη Αγκαθιάς 1-0
Μακεδονικός - ΠΑΣ Φλώρινα 2-1
Αλμωπός Αριδαίας - Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-0
Ρεπό: Γιαννιτσά

Η επόμενη αγωνιστική (10η 10/11 15.00): Αγροτικός Αστέρας – ΑΟ Σειρήνα, Άρης Παλαιοχωρίου – Ν. Καλλικράτεια. Θερμαϊκός – Μακεδονικός, Γιαννιτσά – Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός, Αστραπή Μεσοποταμίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας, ΠΑΣ Φλώρινα – Αλμωπός Αριδαίας Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αλμωπός Αριδ. 22 (17 - 0)
2. Θερμαϊκός 19 (17 - 2)
3. Μακεδονικός 19 (11 - 2)
4. Γιαννιτσά 16 (9 - 4)
5. Θύελλα Σαρακ. 14 (12 - 12)
6. ΠΑΣ Φλώρινα 13 (10 - 9)
7. Ν. Καλλικράτεια 13 (13 - 9)
8. Ποσειδών Μηχ. 11 (10 - 9)
9. Μέγας Αλέξ. Ημ. 11 (6 - 9)
10. Αγροτικός Αστ. 10 (7 - 4)
11. Νίκη Αγκαθιάς 10 (8 - 7)
12. Εδεσσαϊκός 9 (9 - 8)
13. Αστραπή Μεσ. 7 (6 - 9)
14. Σειρήνα 3 (4 - 31)
15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 - 24)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μετέωρα - Οικονόμος 0-0
Ηρακλής Λάρισας - Θησέας Αγριάς 2-1
Πιερικός - Ατρόμητος Παλαμά 2-0
Αλμυρός - Διγενής Νεοχωρίου 1-1
ΑΟ Σελλάνων - ΑΕ Καρίτσας 1-1
Δίας Δίου - Αταλάντη 1-0
ΑΟ Ποταμιάς - Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-1

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Ηρακλής Λάρισας – Μετέωρα, Θησέας Αγριάς – Αλμυρός, Διγενής Νεοχωρίου – Δίας Δίου, Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου, Οικονόμος – Πιερικός, Ατρόμητος Παλαμά – ΑΟ Σελλάνων, ΑΕ Καρίτσας – ΑΟ Ποταμιάς.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πιερικός 16 (9 - 1)
2. ΑΟ Σελλάνων 15 (10 - 5)
3. Ηρακλής Λάρ. 13 (8 - 8)
4. Θησέας Αγρ. 13 (14 - 7)
5. ΑΕ Καρίτσας 12 (12 - 6)
6. Αταλάντη 10 (9 - 10)
7. Ατρόμητος Παλ. 9 (7 - 6)
8. Αλμυρός 8 (6 - 7)
9. Οικονόμος 8 (6 - 4)
10. Μετέωρα 7 (4 - 7)
11. Δίας Δίου 7 (6 - 14)
12. Διαγόρας Στεφ. 6 (4 - 8)
13. Διγενής Νεοχ. 4 (8 - 11)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (4 - 13)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τηλυκράτης - Αναγέννηση Άρτας 3-1
Αστέρας Ιτέας - ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας - Αχέρων Καναλακίου 0-1
Σούλι Παραμυθιάς - ΑΕ Ποντίων Koζάνης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου - Απόλλων Ευπαλίου 5-1
ΑΕ Λευκίμμης - Θιναλιακός 0-4
Μακεδονικός Φούφα – Ανατολή 1-1

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Αστέρας Ιτεάς – Τηλυκράτης, ΠΑΣ Πρέβεζα – Σούλι Παραμυθιάς, ΑΕ Ποντίων – ΑΕ Λευκίμμης, Θιναλιακός – Ανατολή, Αναγέννηση Άρτας – Ναυπακτιακός Αστέρας, Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Μεσολογγίου, Απόλλων Ευπαλίου – Μακεδονικός Φούφα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αχέρων Καναλ. 17 (11 - 3)
2. ΑΕ Ποντίων 16 (11 - 3)
3. Θιναλιακός 14 (8 - 2)
4. Αναγέννηση Άρτ. 13 (16 - 9)
5. ΠΑΣ Πρέβεζα 11 (4 - 4)
6. Μακεδονικός Φ. 9 (5 - 7)
7. Τηλυκράτης 8 (4 - 5)
8. Απόλλων Ευπ. 8 (9 - 13)
9. Ανατολή 7 (9 - 12)
10. ΑΕ Μεσολογγίου 7 (6 - 5)
11. Ναυπ. Αστέρας 7 (3 - 8)
12. Αστέρας Ιτέας 6 (5 - 9)
13. ΑΕ Λευκίμμης 6 (3 - 10)
14. Σούλι Παραμ. 5 (3 - 7)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Κηφισιά - Άνω Μερά 1-0
Άγιος Ιερόθεος - Κερατσίνι 1-0
Άγιοι Ανάργυροι - Ηλυσιακός 2-2
Καλλιθέα - Θύελλα Καμαρίου 1-0
Ερμής Κορυδαλλού - ΑΕ Μοσχάτου 1-3
Πανθηραϊκός - Εθνικός 0-0
Φωστήρας – Ακράτητος 2-1

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 11.30-15.00): Ακράτητος – Άνω Μερά, Κερατσίνι – Καλλιθέα, Θύελλα Καμαρίου – Πανθηραϊκός, Εθνικός – Κηφισιά, Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος, Ηλυσιακός – Ερμής Κορυδαλλού, ΑΕ Μοσχάτου – Φωστήρας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλλιθέα 19 (14 - 4)
2. Αγ. Ιερόθεος 15 (9 - 7)
3. Μοσχάτο 14 (12 - 5)
4. Θύελλα Καμ. 14 (10 - 5)
5. Κηφισιά 13 (10 - 6)
6. Πανθηραϊκός 12 (6 - 3)
7. Φωστήρας 12 (9 - 7)
8. Ακράτητος 8 (6 - 8)
9. Κερατσίνι 7 (4 - 5)
10. Άγ. Ανάργυροι 6 (7 - 11)
11. Άνω Μερά 5 (4 - 7)
12. Εθνικός 3 (2 - 7)
13. Ηλυσιακός 3 (4 - 11)
14. Ερμής Κορυδ. 1 (3 - 14)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Ραφήνας - Νέα Αρτάκη 0-0
ΑΟ Υπάτου - Παναρκαδικός 0-0
Παλληνιακός - Αήττητος Σπάτων 1-1
Μαρκό - Αχαρναϊκός 2-1
ΑΕΚ Τρίπολης - Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-2
Κόρινθος ‘06 – Αιολικός 4/11 15:00
Ρεπό: Ρόδος

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Μαρκό – Παλληνιακός, Αχαρναϊκός – Θύελλας Ραφήνας, Νέα Αρτάκη – Κόρινθος ’06, Αήττητος Σπάτων – ΑΕΚ Τρίπολης, Κιθαιρών Καπαρελλίου – ΑΟ Υπάτου, Αιολικό – Ρόδος Ρεπό: Παναρκαδικός.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ρόδος 16 (11 - 1)
2. Μαρκό 11 (7 - 4)
3. Παναρκαδικός 11 (9 - 6)
4. Αχαρναϊκός 10 (8 - 6)
5. ΑΟ Υπάτου 9 (4 - 4)
6. Αήττητος Σπ. 9 (7 - 9)
7. Θύελλα Ραφ. 8 (4 - 2)
8. Κιθαιρών Καπ. 8 (6 - 8)
9. Κόρινθος 2006 7 (7 - 5)
10. Παλληνιακός 7 (7 - 10)
11. Νέα Αρτάκη 6 (5 - 6)
12. Αιολικός 5 (3 - 2)
13. ΑΕΚ Τρίπολης 0 (2 - 17)

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Σπάρτη - Ζάκυνθος 0-1
Πανηλειακός - Ερμιονίδα 2-3
Πανγυθεατικός - Ναύπλιο 0-3
Θύελλα Πατρών - Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-2
Παναργειακός - Αστέρας Βλαχιώτη 0-1
Διαβολίτσι - Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-0
ΑΟ Τσιλιβή - ΠΑΟ Βάρδας 1-1

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Πανηλειακός – Σπάρτη, Ερμιονίδα – Θύελλα Πατρών, Ολυμπιακός Ζαχάρως – Διαβολίτσι, Διαγόρας Βραχνέικων – ΠΑΟ Βάρδας, Ζάκυνθος – Πανγυθεατικός, Ναύπλιο – Παναργειακός, Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Τσιλιβή.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ναύπλιο 15 (9 - 4)
2. Σπάρτη 14 (10 - 3)
3. Ερμιονίδα 13 (13 - 10)
4. Ζάκυνθος 13 (7 - 8)
5. Αστέρας Βλαχ. 12 (6 - 5)
6. Τσιλιβή 11 (14 - 11)
7. Διαγόρας Βρ. 10 (7 - 7)
8. Θύελλα Πατρ. 9 (10 - 10)
9. Πανηλειακός 9 (6 - 6)
10. ΠΑΟ Βάρδας 9 (7 - 9)
11. Διαβολίτσι 7 (8 - 10)
12. Πανγυθεατικός 6 (5 - 10)
13. Ολυμπιακός Ζαχ. 5 (6 - 12)
14. Παναργειακός 4 (1 - 4)

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Επισκοπή - Γιούχτας 2-0
Πανακρωτηριακός - Πόρος 5-0
Άγιος Νικόλαος - Ατσαλένιος 3-1
Ηρόδοτος - ΣΥΝΚΑ 1-2
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Η επόμενη αγωνιστική (8η 10/11 15.00): Ατσαλένιος – Ηρόδοτος, Ρεθυμνιακός – Πόρος, Γιούχτας – Πανακρωτηριακός, ΣΥΝΚΑ – Επισκοπή Ρεπό: Άγιος Νικόλαος.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Επισκοπή 16 (11 - 4)
2. Ηρόδοτος 15 (10 - 3)
3. Αγ. Νικόλαος 9 (10 - 12)
4. Γιούχτας 8 (7 - 7)
-------------------------------------------------------------------------
5. Ρεθυμνιακός 7 (9 - 9)
6. Πανακρωτηρ. 7 (11 - 8)
7. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 7 (8 - 10)
8. Ατσαλένιος 7 (9 - 11)
9. Πόρος 2 (4 - 15)

* Οι ομάδες στις θέσεις 1-4 θα δώσουν αγώνες πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή.
* Οι ομάδες στις θέσεις 5-9 θα δώσουν αγώνες πλέι άουτ για να προκύψει η μία ομάδα που θα υποβιβαστεί.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας