Στον τελικό η Μαρσέιγ με γκολ του Ρολάντο στην παράταση (vid)

Η Μαρσέιγ βρήκε γκολ στην παράταση του αγώνα με τη Σάλτσμπουργκ και αν και ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της αντιπάλου της, πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Europa League.

Ένα γκολ του Ρολάντο στο 116' έδωσε την πρόκριση στην Μαρσέιγ για τον τελικό του Europa League.

Η Σάλτσμπουργκ πάλεψε τον αγώνα, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου ματς (2-0), έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, όμως εκεί η Μαρσέιγ αντέδρασε και ο Ρολάντο που λίγα λεπτά πιο πριν είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα με ένα πλασέ έστειλε την ομάδα της Μασσαλίας στον τελικό, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Ατλέτικο Μαδρίτης που στον άλλο ημιτελικό κέρδισε με 1-0 την Άρσεναλ στην Ισπανία και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα στο Λονδίνο, πήρε το πρώτο εισιτήριο του τελικού.