Europa League: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (4/10)

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων του Europa League μετά την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής.

Europa League: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (4/10)

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Μιλάνο, παρότι νίκαγε με 0-1 μέχρι το 70'. Η Μπέτις νίκησε πιο άνετα από ότι δείχνει το σκορ (3-0) τη Ντουντελάνζ στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».

Μεγάλο «διπλό» της Κοπεγχάγης στην έδρα της Μπορντό και της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην έδρα της Άντερλεχτ.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 1-4 στο Μπορίσοφ την ΜΠΑΤΕ, ενώ η Τσέλσι με 1-0 τη Βίντι στο Λονδίνο.

1ος όμιλος

Ζυρίχη - Λουντογκόρετς 1-0

Λεβερκούζεν - ΑΕΚ Λάρνακας 4-2

Βαθμολογία

Λεβερκούζεν 6 7-4

Ζυρίχη 6 2-0

Λουντογκόρετς 0 2-4

ΑΕΚ Λάρνακας 0 2-5


2ος όμιλος

Σάλτσμπουργκ - Σέλτικ 3-1

Ρόζενμποργκ - Λειψία 1-3

Βαθμολογία

Σάλτσμπουργκ 6 6-3

Λειψία 3 5-4

Σέλτικ 3 2-3

Ρόζενμποργκ 0 1-4


3ος όμιλος

Ζενίτ - Σλάβια Πράγας 1-0

Μπορντό - Κοπεγχάγη 1-2

Βαθμολογία

Ζενίτ 4 2-1

Κοπεγχάγη 4 3-2

Σλάβια Πράγας 3 1-1

Μπορντο 0 1-3


4ος όμιλος

Άντερλεχτ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-2

Φενέρμπαχτσε - Σπαρτάκ Τρνάβα 2-0

Βαθμολογία

Ντιναμό Ζάγκρεμπ 6 6-1

Σπαρτάκ Τρνάβα 3 1-2

Φενερμπαχτσέ 3 2-4

Άντερλεχτ 0 0-3


5ος όμιλος

Καραμπάχ - Άρσεναλ 0-3

Βόρσκλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-2

Βαθμολογία

Άρσεναλ 6 7-2

Σπόρτινγκ Λισαβόνας 6 4-1

Βόρσκλα 0 3-6

Καραμπάχ 0 0-5


6ος όμιλος

Μίλαν - Ολυμπιακός 3-1

Μπέτις - Ντουνελάνζ 3-0

Βαθμολογία

Μίλαν 6 4-1

Μπέτις 4 3-0

Ολυμπιακός 1 1-3

Ντουντελάνζ 0 0-4


7ος όμιλος

Ρέιντζερς - Ραπίντ Βιέννης 3-1

Σπαρτάκ Μόσχας - Βιγιαρεάλ 3-3

Βαθμολογία

Ρέιντζερς 4 5-3

Ραπίντ Βιέννης 3 3-3

Βιγιαρεάλ 2 5-5

Σπαρτάκ Μόσχας 1 3-5


8ος όμιλος

Άιντραχτ - Λάτσιο 4-1

Απόλλων Λεμεσού - Μαρσέιγ 2-2

Βαθμολογία

Άιντραχτ 6 6-2

Λάτσιο 3 3-5

Απόλλων Λεμεσού 1 3-4

Μαρσέιγ 1 3-4


9ο όμιλος

Μάλμε - Μπεσίκτας 2-0

Σάρπσμποργκ - Γκενκ 3-1

Βαθμολογία

Μάλμε 3 2-2

Μπεσίκτας 3 3-3

Γκενκ 3 3-3

Σάρπσμποργκ 3 4-4


10ς όμιλος

Κράσνονταρ - Σεβίλλη 2-1

Σταντάρ Λιέγης - Ακίσασπορ 2-1

Βαθμολογία

Κράσνονταρ 6 3-1

Σεβίλλη 3 6-3

Σταντάρ Λιέγης 3 3-6

Ακίσασπορ 0 1-3


11ος όμιλος

Αστάνα - Ρεν 2-0

Γιάμπλονετς - Ντιναμό Κιέβου 2-2

Βαθμολογία

Αστάνα 4 4-2

Ρεν 3 2-3

Ντιναμό Κιέβου 2 4-4

Γιάμπλονετς 1 3-4


12ος όμιλος

ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ - ΠΑΟΚ 1-4

Τσέλσι - Βίντι 1-0

Βαθμολογία

Τσέλσι 6 2-0

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 3 3-4

ΠΑΟΚ 3 4-2

Βίντι 0 0-3

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ