Football League: Πρώτη νίκη για Παναχαϊκή μακριά από την Πάτρα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Παναχαϊκή στην Football League που επικράτησε εκτός έδρας του Ηρόδοτου με 1-0.

Για πρώτη φορά στη φετινή περίοδο οι Αχαιοί πέτυχαν δύο συνεχόμενες νίκες, επικρατώντας εκτός έδρας του Ηρόδοτου, με 1-0.

Η αναμέτρηση που έκλεισε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής στη Football League διεξήχθη στο Παγκρήτιο και όχι στη φυσική έδρα των Κρητικών στη Νέα Αλικαρνασσό. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Μιχάλης Μπαστακός στο 3'.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη φτάνοντας κοντά στην ισοφάριση με τον Δημήτρη Σιαλμά.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Γιώργος Λυρώνης): Κασμερίδης, Γραικός, Ζιώγας, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Αργκιλέσι, Μουκίδης, Νύκταρης, Ζαμπορόφσκι, Γκούφας, Σιαλμάς.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Ντάσιος, Σταμόπουλος, Σωτηράκος, Τσελεπίδης, Πλέγας, Αργυρόπουλος, Κολ, Ελευθεριάδης, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός.