Κ19: Επιβλητική νίκη του Ολυμπιακού, 5-2 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με τους «ερυθρόλευκους» να σημειώνουν τέσσερα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΠΑΣ Γιάννινα με 5-2.

Εμφατική νίκη σημείωσαν στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα οι Νέοι του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι Πειραιώτες πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον Μαρίνο στο 21' αλλά οι Ηπειρώτες αντέδρασαν άμεσα και εννέα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με το Λιάσο.

Το σύνολο του Ρικάρντο Πέρες έκανε το 2-1 στο 33' με τον Ντουμάνη ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Φέκας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Ο Βοΐλης λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο σκόραρε για το 4-1. Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε με τον Μπουλάρι να χρίζεται σκόρερ στο 69'.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το δεύτερο τέρμα τους στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Παπαδόπουλο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

ΠΑΣ: Πατσιούρας, Σάκκας (59′ Καγιά), Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Θεοχάρης (87′ Νάνος), Μελιγγιώτης (82′ Τσούνης), Καραμποΐκης, Παπαδόπουλος, Πήλιος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Πέιος, Μαρτίνης (64′ Γαλούπης), Ξενιτίδης (70′ Γλυνός), Νεοφυτίδης, Ντουμάνης, Μαρίνος, Φέκκας, Βοΐλης (59′ Μπουλάρι).