Τα highlights από το Βόλος-Κέρκυρα 2-1 (vid)

Όλα τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα της νίκης του Βόλου με 2-1 επί της Κέρκυρας για τη 10η αγωνιστική της Football League.

Ο ΝΠΣ Βόλος υποδέχθηκε την Κέρκυρα νωρίς το απόγευμα της Κυριακής (23/12) στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Football League κι έφτασε στη νίκη με απίστευτη ανατροπή.

Οι «Φαίακες» προηγήθηκαν στο 67ο λεπτό της συνάντησης χάρη στο πέναλτι-γκολ του Κόντου (το είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο Σιατραβάνης από τον Δημόπουλο), ωστόσο η ομάδα του Βόλου όχι μόνο αντέδρασε, αλλά έφερε τα πάνω-κάτω στο ματς μέσα σε ένα εξάλεπτο!

Συγκεκριμένα, στο 82' ο Πέντα σκόραρε με δυνατό σουτ εκτός περιοχής για το 1-1, ενώ στο 88' ήταν η σειρά του Μάντζη να βρει δίχτυα και να γράψει το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων!