Bundesliga: Διπλό της Κολωνίας επί της Πάντερμπορν (highlights)

Σε εξαιρετική κατάσταση η Κολωνία, πήρε άλλη μια νίκη στη Bundesliga με «θύμα» αυτή τη φορά την ουραγό Πάντερμπορν. Το πλήρες πρόγραμμα, τα highlights και η βαθμολογία στο κορυφαίο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Γερμανίας.

Με νίκη της Κολωνίας και μάλιστα στο «σπίτι» της Πάντερμπορν με σκορ 1-2 ξεκίνησε η αγωνιστική δράση του τριημέρου στη Bundesliga.

Η Κολωνία μπήκε δυναμικά στο ματς και προηγήθηκε 0-2 με τους Μέρε, Έκτορ από το α' κιόλας ημίχρονο, με την Πάντερμπορν να μειώνει στα τελευταία λεπτά με τον Σρμπένι, αλλά να μην καταφέρνει να πετύχει κάτι περισσότερο.