La Liga: Απτόητη η Σοσιεδάδ, 3-0 την Αλαβές (αποτελέσματα, βαθμολογία, highlights)

Η Σοσιεδάδ επικράτησε εντός έδρας της Αλαβές με 3-0 για την έκτη αγωνιστική της La Liga.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ σημείωσε άλλη μία νίκη στη φετινή La Liga, αυτή τη φορά κόντρα στην Αλαβές.

Οι γηπεδούχοι παίζοντας επιθετικό ποδόσφαιρο καθάρισαν την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο καθώς σημείωσαν τρία γκολ.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Ογιαρθάμπαλ στο 19' για να έρθει στο 32' ο Χοσέ να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους ο Ογιαρθάμπαλ διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα το τελικό 3-0. Με αυτή τη νίκη η Σοσιεδάδ έπιασε στη δεύτερη θέση την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Σοσιεδάδ: Ρεμίρο, Γκοροσάμπελ (Λε Νόρμαντ 75'), Ελουστόντο, Γιορέντε, Μονρεάλ, Οντεγκάαρντ, Γκουεβάρα, Μερίνο, Πόρτου, Ογιαρθάμπαλ (Γιανουζάι 60'), Χοσέ (Ισάκ 46')

Αλαβές: Πατσέκο, Μαρίν, Μαγκαγιάν, Έλι, Αγκουιρεγκαμπίρια, Πίνα (Σάντσες 60'), Μπόρχα Σάινθ (Γκουιντέτι 75'), Πονς, Γουακάσο (Βιδάλ 46'), Μπερκ, Πέρεθ.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Τρίτη (24/9)

Βαγιαδολίδ-Γρανάδα 1-1 (12’ Πλάνο - 42’ Φερνάντεθ)

Μπέτις-Λεβάντε 3-1 (45’+3’, 48’ Μορόν, 67’ Ιγκλέσιας - 7’ Ερνάνι)

Μπαρτσελόνα-Βιγιαρεάλ 2-1 (6’ Γκριεζμάν, 15’ Αρτούρ - 44’ Καθόρλα)

Τετάρτη (25/9)

Μαγιόρκα-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-2 (26' Ντιέγκο Κόστα, 64' Ζοάο Φέλιξ)

Λεγκανές-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 (61' Όσκαρ Ροντρίγκεθ - 59' πεν. Ραούλ Γκαρθία)

Βαλένθια-Χετάφε 3-3 (30', 34' Μάξι Γκόμες, 39' Λι - 1' Μάτα, 66' Τζέισον, 69' Άνχελ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Οσασούνα 2-0 (36' Βινίσιους, 72' Ροντρίγκο)

Πέμπτη (26/9)

Εϊμπάρ-Σεβίλλη 3-2 (65' πεν. Ορελάνα, 77' Λεόν, 82' Κότε - 11' Οκάμπος, 33' Τόρες)

Θέλτα-Εσπανιόλ 1-1 (90+5' Μίνα - 48' Πεδρόσα)

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Αλαβές 3-0 (19', 41' Ογιαρθάμπαλ, 32' Χοσέ)