Ligue 1: Μεγάλο διπλό της Μαρσέιγ στο Μονακό (vid)

Σπουδαία νίκη σημείωσε η Μαρσέιγ στο Μονακό που επικράτησε με σκορ 4-3 έπειτα από ένα χορταστικό παιχνίδι με πολλά γκολ και θέαμα.

Ένα γκολ του Καλιφά Κουλιμπαλί αποδείχτηκε υπέρ αρκετό στη Ναντ για να πάρει το τρίποντο (1-0) κόντρα στη Ρεμς και να «πιάσει» την Ρεν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Σαμπιονά.

Παράλληλα, τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) πήρε στην έδρα της η Σεντ Ετιέν κόντρα στην Τουλούζ, παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-2 από την αντίπαλό της.

Στο συγκεκριμένο ματς ο Ευθύμης Κουλούρης μπήκε ως αλλαγή για την Τουλούζ στο 68’ και παρότι λίγα λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα, το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ έπειτα από χρήση του VAR.

Στο εναρκτήριο ματς της 5ης αγωνιστικής της Ligue 1 ο Νεϊμάρ έμελλε να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής.

Με ένα υπέροχο γκολ του Βραζιλιάνου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Παρί κατάφερε να κάμψει τη σθεναρή αντίσταση του Στρασβούργου και να πάρει τη νίκη με το μίνιμουμ σκορ!

Η αγωνιστική έκλεισε με το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Μονακό και Μαρσέιγ και την ομάδα της Μασσαλίας να περνάει νικηφόρα από το πριγκιπάτο με σκορ 4-3.

Δείτε ΕΔΩ το εντυπωσιακό γκολ του Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις!