Με δέκα παίκτες η Ατλέτικο Μαδρίτης ισοφάρισε (2-2) τη Λεβάντε (highlights)

Παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες, η Ατλέτικο κατάφερε να ισοφαρίσει τη Λεβάντε σε 2-2.

Λεβάντε και Ατλέτικο Μαδρίτης αναμετρήθηκαν στο «Θιουντάντ ντε Βαλένθια» για την τελευταία αγωνιστική της La Liga, με τις δύο ομάδες να είναι βαθμολογικά αδιάφορες, καθώς οι "βάτραχοι" είχαν εξασφαλίσει την παραμονή τους, ενώ οι μαδριλένοι είχαν καπαρώσει τη δεύτερη θέση εδώ και καιρό.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τακουνάκι του Έρικ Καμπάκο από κοντινή απόσταση και στο 36' ο Μάρτι Ρότζερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, έπειτα από λάθος πάσα του Τόμας Παρτέι.

Στο 51ο λεπτό η Ατλέτικο έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Άνχελ Κορέα για κλωτσιά σε αντίπαλο, ωστόσο συνέχισε να βγαίνει μπροστά και στο 68' μείωσε σε 2-1 με υπέροχο σουτ του Ροντρίγκο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Η ισοφάριση ήρθε στο 79' με γκολ του 18χρονου επιθετικού, Σέρτζιο Καμέγιο στο ντεμπούτο του, ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας έπειτα από κόντρα και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.