Bundesliga: Αυτοκτόνησε η Ντόρτμουντ κόντρα στην Χόφενχαϊμ (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Ντόρτμουντ μπορεί να νικούσε με 3-0 αλλά στο τέλος δέχθηκε τρία γκολ από την Χόφενχαϊμ που πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σοκ για τη Ντόρτμουντ, καθώς ενώ προηγήθηκε με 3-0, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής στη Γερμανία, ... κατάφερε να μη νικήσει, αφού η Χόφενχαϊμ με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε ν' ανατρέψει τα προγνωστικά και τη ροή του αγώνα, φθάνοντας στην ισοφάριση σε 3-3, μέσα σε 13 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο! Η Μπορούσια πίστεψε πως μετά το 3-0 το ματς είχε κριθεί και πλήρωσε ακριβά την επιπολαιότητα της.

Στο μεταξύ, η Γκλάντμπαχ έχασε πολύτιμο έδαφος, καθώς ηττήθηκε, με εμφατικό τρόπο, στην έδρα της από τη Χέρτα Βερολίνου με 3-0, ενώ η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει τη (σθεναρή) αντίσταση της Αιντραχτ Φρανκφούρτης (0-0).