«Έλαμψαν» Μιλιβόγεβιτς και Χολέμπας (αποτελέσματα και βαθμολογία Premier League)

Οι δύο πρώην ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού είχαν καλή απόδοση στους αγώνες της Κρίσταλ Πάλας και της Γουότφορντ αντίστοιχα, σημειώνοντας γκολ για τις ομάδες τους.

Ο Χοσέ Χολέμπας βρήκε ξανά δίχτυα. Ο 34χρονος Ελληνας διεθνής ακραίος αμυντικός ήταν από τους πρωταγωνιστές της νίκης της Γουότφορντ επί της Κάρντιφ με 3-2, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η ομάδα του άνοιξε το σκορ στο 16' με τον Ντεουλοφέου και στο 52ο λεπτό ο Χολέμπας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το τρίτο φετινό του γκολ στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Ο Μιλιβόγεβιτς σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης Κρίσταλ Πάλας - Λέστερ και χάρισε τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Ο Γκαμπριέλ Ζεσούς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την Σίτι στη νίκη της επί της Έβερτον με 3-1, καθώς πέτυχε τα πρώτα δύο γκολ για την ομάδα του. Ο Κάλβερτ-Λιούιν μείωσε για την Έβερτον, αλλά ο Ραχίμ Στέρλινγκ αποκατέστησε το προβάδισμα των δύο τερμάτων για τη Σίτι, η οποία περιμένει πλέον το αποτέλεσμα του αυριανού ντέρμπι ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, προκειμένου να δει αν θα παραμείνει στο... ρετιρέ.

Στο Γουέμπλεϊ η Τότεναμ κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Μπέρνλι στις καθυστερήσεις με το γκολ του Ερικσεν (1-0) και παρέμεινε στην τρίτη θέση.