Νότιγχαμ Φόρεστ - Νιουκάστλ 2-3: Μεγάλο διπλό στο Σίτι Γκράουντ με Μπρούνο Γκιμαράες!

Η Νιούκαστλ πέρασε από το Σίτι Γκράουντ με 2-3 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ και δύο γκολ του Μπρούνο Γκιμαράες.

Επέστρεψε στις νίκες η Νιούκαστλ, επικρατώντας στο Σίτι Γκράουντ με 2-3 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ για την 24η αγωνιστική της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπρούνο Γκιμαράες στο 10', για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι στο 26' για το 1-1 με τον Ελανγκά.

Στο 43' ο Σαρ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Βόρειους, όμως ο Χάντσον-Οντόι έκανε το 2-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Τελικά ο Μπρούνο Γκιμαράες ήταν και πάλι αυτός που έκανε το 2-3 στο 66', διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ για ένα σπουδαίο διπλό των «ασπρόμαυρων».

Η Νιούκαστλ ανέβηκε στους 36 βαθμούς και την 7η θέση, μόλις στο -2 από την 6η Γιουνάιτεντ, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Αντιθέτως, η Νότιγχαμ έμεινε στην 16η θέση και τους 21 βαθμούς, στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και την 18η Έβερτον.