Ligue 1: «Πέταξε» στο +11 η Παρί με Εμπαπέ, Νεϊμάρ (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Με γκολ των Εμπαπέ, Νεϊμάρ στο τελευταίο 20λεπτο του ματς η Παρί κέρδισε και τη Λιλ κάνοντας το «12 στα 12» στη γαλλική Λίγκα.

Τι και αν «κόλλησε» απέναντι στην -αξιόλογη φέτος- Λιλ για 70 λεπτά; Η Παρί βρήκε τις λύσεις που έψαχνε στο 70' και στο 84' με σκόρερ τους Εμπαπέ και Νεϊμάρ αντίστοιχα, για να κερδίσει τελικά με 2-1 και τους «λιλουά» στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 12ης αγωνιστικής στη Ligue 1.

Οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν με πέναλτι του Πεπέ στο 90'+3', όμως δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα, λόγω της οποίας έμειναν πλέον 11 ολόκληρους βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Παρί. «12 στα 12» οι Παριζιάνοι και συνεχίζουν...

Οι συνθέσεις:

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Μπουφόν, Μαρκίνιος (90’+1’ Ενσοκί), Τιάγκο Σίλβα, Κέρερ, Μενιέ, Βεράτι (90’+1’ Ραμπιό), Ντράξλερ, Μπερνάτ (90’+1’ Ντιαμπί), Εμπαπέ, Ντι Μαρία, Νεϊμάρ.
ΛΙΛ: Μαϊνάν, Τσέλικ, Ζ. Φόντε, Σουμαορό, Μπαλό-Τουρέ, Μέντες, Ζέκα (82’ Σουμαρέ), Πεπέ, Μπαμπά, Ικονέ (76’ Αραούζο), Λεάο (53’ Ρ. Φόντε).