Serie A: Σκόνταψε η Ίντερ, με ανατροπή η Λάτσιο

Η Λάτσιο με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε την Φροζινόνε με 3-1 ενώ η Τζένοα και η Ίντερ αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1

Η Ίντερ σκόνταψε στη Γένοβα, δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Τζένοα και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά δέχτηκαν γρήγορα την ισοφάριση, ενώ στο άλλο ματς η Λάτσιο ανέτρεψε το 0-1 και με τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο πήρε το τρίποντο από την Φροζινόνε με 3-1.

Οι Λατσιάλοι μέσα σε ένα δίλεπτο ανέτρεψαν το εις βάρος τους 0-1 και πήραν το τρίποντο. Η Φροζινόνε άνοιξε το σκορ στο 57’ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σουλέ, αλλά στο 71’ ο Καστεγιάνος ισοφάρισε σε 1-1. Το 1-2 πέτυχε το 72’ ο Ίζακσεν και στο 84’ ο Γκαμπαρόν διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στο δεύτερο παιχνίδι οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 42’ με τον Αρναούτοβιτς και στο 45’ ο Ντραγκούσιν ισοφάρισε σε 1-1.