La Liga: Λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις η Αθλέτικ, γκολ του Δουβίκα στην ήττα της Θέλτα

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο επιβλήθηκε με 1-0 της Λας Πάλμας στις καθυστερήσεις του αγώνα και βρέθηκε στην πρώτη τετράδα. Η Βιγιαρεάλ λύγισε την Θέλτα, για την οποία σκόραρε ο Δουβίκας.

Σπουδαία νίκη για την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 1-0 επί της Λας Πάλμας. Ο Ουνάι Γκόμεθ ήταν αυτός που λύτρωσε στο 94’ στο «Σαν Μαμές» τους Βάσκους και τους έστειλε στην 4η θέση της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ λύγισε την Θέλτα στο «Θεράμικα» με 3-2 με γκολ των Πεντράθα (13'), Μαντί (40') και Παρέχο (48' πεν.), ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε σκόραραν οι Δουβίκας (52') και Στραντ-Λάρσεν (57').