Premier League: «Χαστούκι» ανατροπής στις καθυστερήσεις η Κρίσταλ Πάλας τη Σίτι!

«Κηδεία» για τη Μάντσεστερ Σίτι στο Έτιχαντ, με την Κρίσταλ Πάλας να ισοφαρίζει στο 90+5' και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας με ανατροπή. Τα αποτελέσματα για τη 17η αγωνιστική της Premier League.

Με έναν υπερπολύτιμο βαθμό δραπέτευσε από το Έτιχαντ η Κρίσταλ Πάλας, σοκάροντας τη Μάντσεστερ Σίτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι «πολίτες» πρηγήθηκαν με 2-0 και γκολ των Γκρίζλις και Λιούις στο 24' και το 54', όμως οι φιλοξενούμενοι, αρχικά μείωσαν με τον Ματετά στο 76', ενώ στη συνέχεια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+5' από τον Ολίσε έφεραν τούμπα το ματς.

Αντίθετα, η Νιούκαστλ επέστρεψε στις νίκες με άνετη επικράτηση επί της Φούλαμ με 3-0 και γκολ των Μάιλι Αλμιρόν και Μπερν. Η Τσέλσι κράτησε τη Σέφιλντ στα χαμηλά της βαθμολογίας με 2-0 και τέρματα των Πάλμερ και Τζάκσον.

Φυσικά, η 17η αγωνιστική επισκιάστηκε από την κατάρρευση του Τομ Λόκιερ στο Μπόρνουθ - Λούτον, το οποίο και διακόπηκε οριστικά, με άπαντες να περιμένουν με αγωνία να μάθουν περισσότερα για την υγεία του παίκτη.