Έβερτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-3: «Άλωσε» το «Γκούντισον Παρκ»

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν πιο αποτελεσματική και επικράτησε με σκορ 3-0 της Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ».

Μεγάλο «διπλό» έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επικράτησε με σκορ 3-0 της Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ». Οι φιλοξενούμενοι ήταν αποτελεσματικοί και έκαναν γκολ τις ευκαιρίες τους σε αντίθεση με τα «ζαχαρωτά» που δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις δικές τους φάσεις.

Το σκορ άνοιξε με ένα υπέροχο γκολ στο 3ο λεπτό ο Γκαρνάτσο, ενώ οι οπαδοί της Έβερτον διαμαρτυρήθηκαν για την τιμωρία που έχει επιβληθεί στην ομάδα τους. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν και αυτοί που δημιούργησαν αρκετές φάσεις. Είχαν πρόβλημα, ωστόσο στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και στην επανάληψη με τη Γιουνάιτεντ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 56’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράσφρορντ. Στο 75’ ο Μαρσιάλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τη Γιουνάιτεντ.