Premier League: Σούπερ Άστον Βίλα, «άλωσε» το Λονδίνο και κέρδισε 2-1 την Τότεναμ

Η Άστον Βίλα συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία στην Premier League, επικρατώντας 2-1 της Τότεναμ στο Λονδίνο.

Η Άστον Βίλα συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο στην Αγγλία. Αυτή τη φορά πέρασε νικηφόρα και από το Λονδίνο, υποχρεώνοντας την Τότεναμ σε ήττα (2-1).

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ στο 22' με τον Λο Σέλσο, αλλά η Άστον Βίλα που φιγουράρει πλέον στην 4η θέση και στο -2 από την κορυφή, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Τόρες και πήρε τη νίκη με γκολ του Γουότκινς στο 61'.

Αξιοσημείωτο της αναμέτρησης ήταν ότι ο Σον πέτυχε τρία τέρματα για λογαριασμό της Τότεναμ, αλλά και τα τρία ακυρώθηκαν ορθώς λόγω οφσάιντ.