La Liga: Απίστευτη Ζιρόνα, από 0-2 νίκησε 5-2 την Αλμερία! (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Εντυπωσιακή ανατροπή πέτυχε η Ζιρόνα νικώντας με 5-2 την Αλμερία για τη 10η αγωνιστική! Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στη La Liga.

Σε ένα... σουρεαλιστικό παιχνίδι στη Βαρκελώνη, η Ζιρόνα επικράτησε 5-2 της Αλμερία για τη 10η αγωνιστική της La Liga, παρότι είχε μείνει νωρίς πίσω στο σκορ με δύο τέρματα, «πιάνοντας» έτσι εκ νέου τη Ρεάλ στην κορυφή!

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τον αγώνα ιδανικά καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 2' και στο 24' διπλασίασαν τα τέρματά τους, ωστόσο η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν... θυελλώδης.

Η καταλανική ομάδα είχε κάνει ήδη το σκορ 3-2 πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο (!), για να προσθέσει δυο ακόμη τέρματα στην επανάληψη φτάνοντας στο θριαμβευτικό όσο και απίστευτο 5-2...