La Liga: Κι άλλη γκέλα για τη Βιγιαρεάλ, έχασε και από τη Λας Πάλμας (1-2)

Η Βιγιαρεάλ γνώρισε την ήττα από την μαχητική Λας Πάλμας στο «Μαδριγάλ» και αγνοεί τη νίκη από τα μέσα Σεπτεμβρίου στη La Liga.

Ακόμη μία κακή εμφάνιση για τη Βιγιαρεάλ. Αυτή τη φορά την έκανε απέναντι στη Λας Πάλμας, από την οποία έχασε με 1-2 μέσα στο «Μαδριγάλ» και συμπλήρωσε τέσσερις σερί αγώνες δίχως νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα «κίτρινα υποβρύχια» είχαν τον έλεγχο, αλλά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Κοκό με φοβερή εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την Λας Πάλμας. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με πέναλτι του Καρντόνα στο 51’.

Η Βιγιαρεάλ κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Μορένο στο 90+2’, αλλά στα 10 λεπτά των καθυστερήσεων που απέμεναν, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.