Αλμερία-Γρανάδα 3-3: Έσπασαν καρδιές στη ματσάρα

Απολαυστικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα σε Αλμερία και Γρανάδα με τις δύο ομάδες να μένουν στο 3-3.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα σε Αλμερία και Γρανάδα με τις δύο ομάδες να μένουν στο 3-3. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν προηγηθεί με σκορ 3-0 χάρη σε χατ τρικ του Σουάρες.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τη Γρανάδα να μπαίνει καλύτερα στο γήπεδο με τον Πουέρτας να χάνει πέναλτι στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 66’ ο Μαρτίνεθ μείωσε σε 3-1 με πέναλτι και στο 70’ ο Σάντσεθ έκανε το 3-2 για να κάνει το 3-3 ο Ουζούνι στο 86’. Στο 90+6 η Αλμερία είχε δοκάρι με τον Αρίμπας, ενώ οι δύο ομάδες δεν σταμάτησαν να χάνουν ευκαιρίες στις καθυστερήσεις σε ένα ματς που είχε 12 λεπτά εξτρά χρόνο.