Σεβίλλη - Αλμερία 5-1: Το «καθάρισε» από το ημίχρονο...

Περίπατο έκανε η Σεβίλλη κόντρα στην Αλμερία που επικράτησε 5-1 στην έδρα της για την 7η αγωνιστική της La Liga.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Σεβίλλη κόντρα στην Αλμερία για την 7η αγωνιστική της La Liga επικρατώντας στην έδρα της με 5-1, ενώ είχε προηγουθεί με 3-0 στο ημίχρονο. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Εν Νεσίρι, Λουκεμπάκιο, Σούσο, Λαμέλα και Σάλας ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο 71' ο Σουάρεθ.

Η Σεβίλλη μπήκε δυνατά και προηγήθηκε νωρίς με τον Εν Νεσίρι να ανοίγει το σκορ στο 7ο λεπτό. Ένα μόλις λεπτό αργότερα ο Λουκεμπάκιο έκανε το 2-0 με τον Λαμέλα να κάνει το 3-0 στο 38', σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν από εκεί που το άφησαν στο πρώτο μέρος αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 51' με τον Λαμέλα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 4-1 στο 71' με τον Σουάρεθ, όμως η Σεβίλλη δεν είχε πει την τελευταία τη λέξη και πέτυχε και 5ο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Σάλας.