Μονακό – Νις 0-1: Απέδρασε με διπλό και έπιασε κορυφή

Στην 6η αγωνιστική του Σαμπιονά, η Νις νίκησε τη Μονακό, εκτός έδρας, με 1-0 και σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Νις κέρδισε τη Μονακό, εκτός έδρας, με 1-0 και σκαρφάλωσε στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή της μπάλας, αλλά οι επιθετικοί δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν προσοχή στα μετόπισθεν και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχαν το «χρυσό» γκολ που τους χάρισε το τρίποντο. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε στο 91' ο Ζερεμί Μπογκά.

Οι «ροσονέρι» διατήρησαν το αήττητο στο πρωτάθλημα, έχοντας 3 νίκες και 3 ισοπαλίες, ενώ αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους Μονεγάσκους (μετρούν επίσης 3 νίκες και 2 ισοπαλίες).