Νότιγχαμ Φόρεστ - Μπέρνλι 1-1: Μοιρασιά στο «Σίτι Γκράουντ»

Νότιγχαμ Φόρεστ και Μπέρνλι αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο τελευταίο ματς της 5ης αγωνιστικής. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Premier League.

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο «Σίτι Γκράουντ» Νότιγχαμ Φόρεστ και Μπέρνλι καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο ματς που έριξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής στην Premier League.

Τους 7 βαθμούς έφτασαν οι «κόκκινοι» που βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το τέρμα του Αμντουνί στο 41' αλλά ισοφάρισαν με ένα υπέροχο τέρμα του Χάντσον Οντόι στο 61ο λεπτό της συνάντησης.

«Σεφτέ» στη σεζόν έκανε η ομάδα του Κομπανί, η οποία έκανε το 1-2 στο 77' με τον Φόστερ αλλά το VAR ακύρωσε το γκολ για χέρι στη φάση. Ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.