Μπόχουμ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1: Νέα απώλεια για τους «αετούς»

Στο 1-1 έμειναν Μπόχουμ και Άιντραχτ με την ομάδα της Φρανκφούρτης να μετράει την τρίτη της απώλεια σε τέσσερα παιχνίδια.

Μπόχουμ και Άιντραχτ έμειναν στο 1-1 μετά από ένα γεμάτο παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Αυτή είναι η τρίτη απώλεια σε τέσσερα παιχνίδια που έχει το συγκρότημα της Φρανκφούρτης. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν πολλές φάσεις και θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει, αλλά τελικά πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0 να μην έχει αλλάξει.

Στην επανάληψη η ομάδα της Φρανκφούρτης μπήκε καλά στο γήπεδο και στο 54' άνοιξε το σκορ με τον Εμπιμπέ, αλλά στο 74ο λεπτό τη Μπόχουμ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στότζερ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Στο φινάλε της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έδειχναν πιο φρέσκοι και πλησίασαν το δεύτερο γκολ.