Premier League: Πρώτη απώλεια για την Λίβερπουλ-συγκάτοικος με την Σίτι

Συγκάτοικοι στην κορυφή της Premier League είναι η Μάντσεστερ Σίτι και η Λίβερπουλ που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τσέλσι.

Οι «πολίτες» άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Στέρλινγκ, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Αγκουέρο στο 65’.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στην Premier League και η Τότεναμ, αφού επιβλήθηκε εκτός έδρας της Χάντερσφιλντ με 2-0. Και τα δύο τέρματα των «πετεινών» σημείωσε ο Κέιν.

Ίδιο σκορ και για την Άρσεναλ που υποδέχθηκε στο «Emirates» της Γουότφορντ και είδε τους Κάθκαρτ (αυτ.) και Οζίλ να της χαρίζουν τη νίκη.

Αήττητη συνεχίζει η Λίβερπουλ

Αήττητη συνεχίζει στην Premier League η Λίβερπουλ που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Τσέλσι. Οι «Μπλε» ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με τέρμα του ηγέτη της Εντέν Αζάρ στο 25'.

Οι «Ρέντς» προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά οι προσπάθειες των Σαλάχ και Μανέ δεν βρήκαν στόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιούργκεν Κλοπ θέλοντας να ενισχύσει την επιθετική του γραμμή έριξε στον αγώνα τον Ντάνιελ Στάριτζ ο οποίος τον δικαίωσε πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο γκολ στις καθυστερήσεις.

Το ισόπαλο αποτέλεσμα βρήκε την Λίβερπουλ στην κορυφή μαζί με την Μάντσεστερ Σίτι ενώ η Τσέλσι ακολουθεί με απόσταση δύο βαθμών.