Οσασούνα-Αλμερία 3-1: Αφεντικό στο «Σαδάρ»

Η Οσασούνα επικράτησε με σκορ 3-1 της Αλμερία σε ένα ματς που ήταν πολύ ανώτερη.

Πολύ ανώτερη η Οσασούνα νίκησε με σκορ 3-1 της Αλμερία. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Παμπλόνα ήταν πολύ καλύτερη και είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης. Παρόλα αυτά, όμως, δεν μπόρεσε να δημιουργήσει καταστάσεις μπροστά την αντίπαλη εστία και δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ότι δεν έκανε, όμως, στα πρώτα 45 λεπτά το έκανε με το ξεκίνημα της επανάληψης όταν στο 46' ο Μπούντιμιρ άνοιξε το σκορ. Στο 51' ο Εζαλζουλί έκανε το 2-0 με ένα υπέροχο γκολ, ενώ στο 81' ο Γκόμεζ πέτυχε το 3-0. Το μοναδικό που κατάφερε να κάνει η Αλμερία ήταν να μειώσει στο 90+2 με τον Λαζάρο σε 3-1. Οι φιλοξενούμενοι ακόμα δεν έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, αλλά η εικόνα τους δεν δείχνει ότι μπορούν να κινδυνέψουν.