Ανζέ-Παρί 1-2: Ένα μισάωρο ήταν αρκετό

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ανζέ και παραμένει στην κορυφή της Ligue 1.

Θεωρητικά το έργο της Παρί κόντρα στην Ανζέ ήταν εύκολο και πράγματι πήρε τους τρεις βαθμούς επικρατώντας με σκορ 2-1. Οι Παριζιάνοι μπήκαν στο γήπεδο με σκοπό να τελειώσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται το παιχνίδι.

Πράγματι στο 9' και στο 26' σκόραρε ο Εμπαπέ και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Φάνηκε το ματς να τελειώνει σε εκείνο το σημείο και στην επανάληψη η Παρί έδειχνε ότι απλά περίμενε να περάσει ο χρόνος.

Στην επανάληψη η πρωτοπόρος της Ligue 1 ήταν σαν να μην βγήκε ποτέ στο γήπεδο. Έτσι η Ανζέ κατάφερε στο 86' να μειώσει σε 2-1 με τον Τιούμπ και μάλιστα στο χρόνο που είχε μπροστά της να ψάξει και την ισοφάριση. Το 2-1, ωστόσο δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Το προφίλ της 32ης αγωνιστικής

Παρασκευή 21/4

Ανζέ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-2

86' Τιούμπ - 9’, 26', Εμπαπέ