Μπρεστ – Παρί Σεν Ζερμέν 1-2: Λύτρωση από τον Εμπαπέ…

Στην 27η αγωνιστική, στη Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν την Μπρεστ, εκτός έδρας, με 2-1 με γκολ που πέτυχε στο 91’ ο Εμπαπέ

Ο Κιλιάν Εμπαπέ καθάρισε για την Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς την οδήγησε σε εκτός έδρας νίκη επί της Μπρεστ με 2-1. Ο 25χρονος επιθετικός πέτυχε το νικητήριο γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στους Παριζιάνους το τρίποντο και παράλληλα τους έσωσε από μία τεράστια γκέλα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 37’ με τον Σολέρ, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Ονορά ισοφάρισε σε 1-1 και με το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν μπορούσαν να διασπάσουν την οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων. Το «γόρδιο δεσμό» έλυσε ο Εμπαπέ, με γκολ που πέτυχε το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.