Παρί Σεν Ζερμέν - Λιλ 4-3: Ο Μέσι «λύτρωσε» τους Παριζιάνους στις καθυστερήσεις (vid)

Με απευθείας φάουλ του Μέσι στις καθυστερήσεις η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε τη Λιλ με 4-3 για την 24η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν «φλέρταρε» με νέα απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα, αλλά στο τέλος κατάφερε να νικήσει τη Λιλ με πρωταγωνιστή τον Λιονέλ Μέσι.

Ο Αργεντινός στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων εκτέλεσε εύστοχα το φάουλ που κέρδισαν οι Παριζιάνοι και διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Ο Εμπαμπέ στο 11ο λεπτό και ο Νεϊμάρ στο 17ο αντίστοιχα, έβαλαν σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους. Ο Ντακιτέ μείωσε επτά λεπτά αργότερα σε 2-1, ενώ με πέναλτι ο Ντέιβιντ ισοφάρισε στο 58ο λεπτό. Μάλιστα δέκα λεπτά μετά η Λιλ έκανε την ανατροπή χάρη σε γκολ του Μπαμπά.

Ωστόσο η Παρί δεν τα παράτησε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 με το δεύτερο γκολ του Εμπαπέ στην αναμέτρηση. Στις καθυστερήσεις ακολούθησε το γκολ του Μέσι με εκτέλεση φάουλ.