Έμπολι-Τορίνο 2-2: «Χτύπησαν» στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι, άξιζαν και τη νίκη

Η Τορίνο με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, πήρε τον βαθμό (2-2) από την Έμπολι. Δύο δοκάρια οι φιλοξενούμενοι.

Η Έμπολι προηγήθηκε 2-0 στον εντός έδρας αγώνα με την Τορίνο αλλά οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν στα τελευταία λεπτά, πήραν τον βαθμό (2-2) και θα μπορούσαν και τη νίκη αν στο 90’ δεν είχαν δοκάρι.

Ο Λουπέρτο στο 37’ άνοιξε το σκορ για την Έμπολι και στην επανάληψη η Τορίνο κυριάρχησε. Είχε δοκάρι με τον Ρίτσι (τακουνάκι στην κίνηση που θύμισε Ιμπραΐμοβιτς) για να ισοφαρίσει αλλά στο 69’ ο Μαρίν με έναν απίστευτο «κεραυνό» έγραψε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν. Στο 82’ με τον Ρίτσι μείωσαν σε 2-1 και στο 85’ ο Σανάμπρια έγραψε το 2-2 ενώ στο 90’ ο Μίραντσουκ είχε δοκάρι για το 2-3.