«Τρένο» η Λίβερπουλ, πήρε το ντέρμπι με την Τότεναμ στο Γουέμπλεϊ (αποτελέσματα+βαθμολογία)

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην Premier League πανηγυρίζει η Λίβερπουλ, η οποία επιβλήθηκε της Τότεναμ με 2-1 στο "Γουέμπλεϊ".

Οι "κόκκινοι" αν και ήταν φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερη απόδοση από την ομάδα του Λονδίνου και πήραν δίκαια τους τρεις βαθμούς.

Το σκορ για την ομάδα του Κλοπ άνοιξε ο Βάιναλντουμ στο 39ο λεπτό, ενώ ο Φιρμίνιο έδωσε "αέρα" δύο γκολ στην ομάδα του Μερσεϊσάιντ.

Η Τότεναμ ξύπνησε όταν ήταν πλέον αργά, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Λαμέλα στο 90' ενώ είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις.