Μπολόνια - Αταλάντα 1-2: Σεφτέ με ανατροπή στο «Ρενάτο Νταλάρα»

Παρότι βρέθηκε από νωρίς να κυνηγά, η Αταλάντα επικράτησε 2-1 της Μπολόνια στο «Ρενάτο Νταλάρα» και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο 2023. Δεύτερη σερί ήττα οι «ροσομπλού». Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Την πρώτη της νίκη στο νέο έτος πανηγύρισε η Αταλάντα στο «Ρενάτο Νταλάρα». Οι Μπεργκαμάσκι επικράτησαν με ανατροπή 3-1 της Μπολόνια και παράλληλα μείωσαν στους τρεις τη διαφορά από την τετράδα. Δεύτερη σερί ήττα για τους «ροσομπλού».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ορσολίνι αλλά η Αταλάντα είχε τις λύσεις με την έναρξη του β' μέρους. Ο Κοπμάινερς έφερε το ματς στα ίσα στο 47' και στο 58' ο Χόιλαντ έκανε την ανατροπή δίνοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Πριν την σέντρα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς, στο πρώτο εντός έδρας ματς των «ροσομπλού» χωρίς τον αείμνηστο Σέρβο!