Γαλατασαράι – Λάτσιο 1-2: Με ανατροπή οι «λατσιάλι»

Η Λάτσιο κέρδισε με ανατροπή 2-1 τη Γαλατασαράι σε φιλικό προετοιμασίας στην Τουρκία.

Λάτσιο και Γαλατασαράι συνεχίζουν την προετοιμασία τους λίγο πριν την επανέναρξη της φετινής αγωνιστικής περιόδου. Οι δύο ομάδες έδωσαν φιλικό παιχνίδι στην Τουρκία, με τους «λατσιάλι» να παίρνουν τη νίκη με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή.

Η «Γαλατά» ξεκίνησε το παιχνίδι με γκολ από τα «αποδυτήρια», αφού μόλις στο τέταρτο λεπτό της συνάντησης άνοιξε το σκορ με το τέρμα που σημείωσε ο Γιλμάζ από ασίστ του Χουάν Μάτα. Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ανάλογη.

Η «απάντηση» της Λάτσιο ήρθε μόλις επτά λεπτά αργότερα (11’), με τον Φελίπε Άντερσον να ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης (46’) η ιταλική ομάδα πέτυχε και την ανατροπή με το τέρμα του Λουίς Αλμπέρτο (1-2). Στα εναπομείναντα λεπτά παρά τις εκατέρωθεν επιθετικές προσπάθειες το σκορ παρέμεινε ανέπαφο.